یادداشت ها

تمرین خودخواسته

نکته جادویی «تنهایی» در چیست؟ اریکسن به من گفت که بسیاری از رشته ها ، فقط هنگامی که تنها باشید ، می توانید به تمرین خودخواسته بپردازید ، که او این نوع تمرین را کلید دستاورد های استثنایی می داند. هنگامی که به طور خودخواسته به تمرین بپردازید ، کارها و یا دانشی که از دسترس شما خارج هستند را شناسایی و سعی می کنید تا عملکردتان را بهبود ببخشید، بر پیشرفتتان نظارت داشته باشید و اصلاحات مورد نیاز را انجام دهید. جلسات تمرینی ای که دور از این معیار هستند ، نه تنها ثمره کمتری دارند _ بلکه زیان بخش نیز هستند. این جلسات مکانیزم ذهنی موجود را تقویت می کند ، اما باعث پیشرفت آنها نمی شود.


تمرین خود خواسته به دلایل مختلفی اگر به تنهایی انجام گیرد ، بهترین نتیجه را خواهد داشت. این تمرین نیازمند تمرکز شدیدی است و حضور دیگران می تواند باعث حواس پرتی شود. این تمرین نیازمند انگیزه ی زیادی است که معمولا از خود شخص ناشی می شود. اما این تمرین ، مهم تر از همه کار کردن بر نکاتی را دربرمی گیرد که بیش از همه به تنهایی ، برای خود شما چالش محسوب می شود. اریکسون به من گفت فقط زمانی که تنها هستید ، می توانید « مستقیما به سراغ بخشی بروید که برایتان چالش انگیز است. اگر می خواهید در کاری که انجام می دهید پیشرفت کنید ، خودتان باید آن کسی باشید که آغازگز حرکت است. کلاسی گروهی را تصور کنید_ شما تنها در زمان های بسیار کمی آن شخصی هستید که آغاز کننده  حرکت است.»


سوزان کین / سکوت صفحه 152
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
اصولا ما از اولاد آدم نیستیم و این افتخار را درست به شما واگذار می کنیم :)

لینک کانال تلگرام مربوط به کتابها :
https://t.me/Mybooksland1

لینک کانال تلگرام با موضوعات مختلف:
https://t.me/xCrimes

لینک بلاگم برای کسایی که ممنوع البیان هستند.
http://likk.ir/icpFLc
Designed By Erfan Powered by Bayan