یادداشت ها

هیچ گاه سکوت کافی وجود ندارد

اشخاصی که فراید با آنها مصاحبه می کرد ، نکته ای را به صورت آشکار بیان میکردند که اشخاص خلاق همیشه می دانسته اند. مثلا کافکا در زمان کار کردن ، حتی تحمل نامزد دوست داشتنی اش را نداشت:

یکبار گفتی که دوست داری هنگامی که می نویسم ، کنارم بنشینی. گوش کن ، در آن صورت اصلا نمی توانم بنویسم. زیرا نوشتن به معنای آشکار کردن بیش از اندازه خود شخص است ؛ منتهای خودآشکاری و تسلیم ، که وقتی انسان درگیر دیگران است ، احساس می کند که در آن حالت از خود بیخود است و به همین سبب ، همیشه تا زمانی که معقول است ، پس می کشد... به این سبب است که انسان هنگام نوشتن ، هیچگاه آنقدر که باید تنها نیست ، که اطراف انسان در حال نوشتن ، هیچ گاه سکوت کافی وجود ندارد ، به این سبب است که حتی شب ، آنچنان که باید ، شب نیست.

صفحه 160


گروه ها شبیه به موادی هستند که در مغز تغییر ایجاد میکنند . اگر نظر گروه این باشد که پاسخ درست ، گزینه الف است  احتمال بسیار بیشتری دارد که شما نیز باور کنید گزینه الف ، پاسخ درست است. اینطور نیست که آگاهانه بگویید ، «خب مطمئن نیستم ، اما به نظر آنها پاسخ درست گزینه الف است، پس من هم همان را انتخاب می کنم.» همچنین نمیگویید که ، «میخ واهم آنها از من خوششان بیاید ، پس فقط وانمود می کنم که پاسخ ، گزینه ی الف است.» نه ، شما کاری بس غیرمنتظره تر می کنید _ وخطرناک تر. بیشتر داوطلبان برنز گفتند به این دلیل با گروه همراهی کرده اند که «گمان کردند به طرز غیرمترقبه ای به یک پاسخ درست رسیده بودند.» به بیان دیگر ، آنان نسبت به تاثیر همگروهی ها بر خودشان کاملا کور شده بودند.

صفحه 169سوزان کین / سکوت 

جملات خوب و تفکر برانگیزی بود، مشتاق شدم این اثر رو بخونم
خواهش میکنم :) 
هدفم بیشتر همینه که باعث اشتیاق بشم ;)
جالب بود. مخصوصا درباره سکوت
:) بخونید حتما
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
اصولا ما از اولاد آدم نیستیم و این افتخار را درست به شما واگذار می کنیم :)

لینک کانال تلگرام مربوط به کتابها :
https://t.me/Mybooksland1

لینک کانال تلگرام با موضوعات مختلف:
https://t.me/xCrimes

لینک بلاگم برای کسایی که ممنوع البیان هستند.
http://likk.ir/icpFLc
Designed By Erfan Powered by Bayan