یادداشت ها

توصیه به معلمان و بخش نهایی

هدف مدرسه باید آماده کردن کودکان برای ادامه زندگی باشد ، اما در بیشتر مواقع چیزی که کودکان باید برای آن آمادگی پیدا کنند ، نجات یافتن از روزشان در خودِ مدرسه است.


چه نوع محیطی در مدرسه می تواند بهترین کاربرد را برای کودکانی همچون مایا داشته باشد؟

ابتدا چند نکته برای معلمان :


🔸به درونگرایی به چشم یک بیماری نگاه نکنید که باید مداوا شود . اگر کودکی درونگرا در مهارت های اجتماعی به کمک نیاز دارد ، به او بیاموزید یا کلاس های آموزشی بیرون از مدرسه را معرفی کنید ، درست همان کاری که برای دانش آموزی انجام می دهید که در ریاضی خواندن به توجه بیشتری نیاز دارد. اما از شخصیتی که این کودکان دارند ، قدردانی کنید. 

🔸 مطالعات نشان می دهد که یک سوم تا نیمی از ما درونگرا هستیم. این بدین معناست که در کلاس های درس ، بیش از آن تعداد که فکر کنید ، کودک درونگرا وجود دارد. بعضی از درونگرایان حتی در سنین پایین به تقلید رفتارهای برونگرایان عادت می کنند و این مسئله باعث میشود پیدا کردنشان دشوار گردد. روش های آموزش را طوری متعادل کنید که برای تمام کودکان کلاس ، کار آمد باشد.

برون گرایان معمول حرکت ، انگیزش و کارهای مشترک را دوست دارند. درونگرایان ، درس ، زمان استراحت و پروژه های انفرادی را ترجیح می دهند. این مقوله ها را منصفانه ترکیب کنید.

🔸درون گرایان معمولا یک یا دو دلبستگی شدید دارند که لزوما در همسالانشان مشترک نیست. آنان گاهی تحت تاثیر این علاقه ها حس عجیبی پیدا می کنند ، در حالی که درواقع مطالعات نشان می دهد این نوع تنش ، پیش نیازی برای رشد استعداد آنهاست. این کودکان را به سبب علاقه هایشان تحسین کنید ، آنان را ترغیب و کمک کنید تا دوستانی هم فکر را ، حتی بیرون از کلاس پیدا کنند.


🔸برخی کارهای گروهی برای درونگرایان مناسب و حتی سودبخش است . اما این کارها باید در گروه های کوچک صورت پذیرند_ دو یا سه نفری_ و با دقت سازمان یابندتا هر کودکی نقش خودش را بداند.


🔸در بسیاری از رشته ها ، رسیدن به مرحله چیره دستی ، بدون دانستن این که چگونه روی خودمان کار کنیم ، ممکن نیست. دانش آموزان برونگرا را وادار کنید کمی همانند همسالان درونگرایشان عمل کنند. به همه کودکان یاد بدهید که به صورت انفرادی کار کنند.


🔸جیمز مک کراسکی ، استاد ارتباطات ، می گوید : « کودکان ساکت را در قسمت های پرانفعال کلاس ننشانید. آنان در آن قسمت ها بیشتر حرف نمی زنند ؛ بلکه احساس تهدید بیشتری به آنان دست می دهد و در تمرکز کردن مشکل خواهند داشت. مشارکت کودکان درونگرا را در کلاس تسهیل کنید ، اما به این کار اصرار نداشته باشید.» مک کراسکی می نویسد : «اجبار کردن نوجوانان بیمناک به حرف زدن ، زیان بخش است. این کار باعث افزایش تشویش و کاهش اعتماد به نفس در آنان می شود. »

صفحه 432-434


عشق ، ضروری است ؛ معاشرتی بودن اختیاری . نزدیک ترین و عزیزترین کسان خود را گرامی بدارید. با همکارانی که دوستشان دارید و برایشان احترام قائلید کار کنید. در میان آشنایان جدید به دنبال کسانی بگردید که شاید در طبقه بندی های پیشین جای بگیرند ، یا از همنشینی با آنان لذت می برید. از معاشرت با دیگران نگرانی به دل راه ندهید. داشتن ارتباط ، همه را شادتر می کند ، که شامل درونگرایان نیز می شود ، اما کیفیت را بیش از کمیت در نظر بگیرید.

راز زندگی این است که خودتان را در روشنایی مناسب قرار دهید. این روشنایی برای بعضی ها نورافکن تئاتر برادوی است ؛ برای دیگران ، میزی که با لامپ روشن شده باشد. از قدرت های طبیعی تان _ استقامت ، تمرکز ، درون بینی و حساسیت_ برای انجام دادن کاری که دوستش دارید و کاری که اهمیت دارد استفاده کنید. مشکلات را حل کنید ، هنر به خرج دهید ، عمیق فکر کنید.

صفحه  447


سکوت / سوزان کین

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
اصولا ما از اولاد آدم نیستیم و این افتخار را درست به شما واگذار می کنیم :)

لینک کانال تلگرام مربوط به کتابها :
https://t.me/Mybooksland1

لینک کانال تلگرام با موضوعات مختلف:
https://t.me/xCrimes

لینک بلاگم برای کسایی که ممنوع البیان هستند.
http://likk.ir/icpFLc
Designed By Erfan Powered by Bayan